Na zadnji šolski dan smo na naši šoli pripravili svečano prireditev ob dnevu državnosti, s katero smo počastili pomemben slovenski praznik in se hkrati poslovili od šolskega leta.
V kulturnem programu smo se spomnili pomena dneva državnosti ter ljubezni do naše domovine. Posebno noto prireditvi so dali člani otroškega pevskega zbora, ki so zapeli pesmi o domovini, nastopili pa so tudi učenci s plesnimi in pevskimi točkami. S svojimi nastopi so pokazali veliko ustvarjalnosti, truda in veselja do nastopanja.
Pomemben del prireditve je bila tudi podelitev priznanj učencem, ki so se v letošnjem šolskem letu še posebej izkazali na različnih tekmovanjih. Učiteljice posameznih razredov so jim izročile priznanja in pohvale za njihove dosežke, vztrajnost ter prizadevno delo.
Ob zaključku smo se s toplimi besedami poslovili še od naših petošolcev, ki zaključujejo šolanje na POŠ Blagovna in po počitnicah svojo izobraževalno pot nadaljujejo na matični šoli Franja Malgaja. Zaželeli smo jim veliko uspeha, poguma in lepih doživetij v novem okolju.
Prireditev je bila prijeten zaključek šolskega leta, poln ponosa, veselja in lepih spominov, s katerimi smo vstopili v zaslužene poletne počitnice.
Na koncu smo z droga sneli tudi našo zastavo, ki jo bomo 1. septembra spet ponosno izobesili.
Želimo vam prijetne, varne in brezskrbne počitniške dni!
Kolektiv POŠ Blagovna