V oddelkih podaljšanega bivanja sta nas danes obiskala lovca Bojan in Ivan iz LD Šentjur. Učenem sta predstavila vlogo lovca v varovanju narave. Učenci so z veseljem ogledovali čekane divje svinje, lobanje srnjakov in zobovje divjih živali. Razlika med rogovjem srnjaka in jelena pa je bila res presenetljiva. Mlajši učenci so se navduševali nad kožuščki lisice, kune in dihurja. Starejši pa so se že bolj zanimali za tehniške pripomočke kot je npr. daljnogled za opazovanje ponoči. Učenci so izvedeli tudi, zakaj lovci potrebuje psa. Lovski kuža Arči ni nikogar pustil ravnodušnega. Veseli in hvaležni smo, da sta si lovca vzela čas za nas, saj smo izvedeli res veliko zanimivega. Veliko vprašanj je še ostalo, zato se bomo mogoče naslednjič srečali na lovski učni poti, ki so jo v izobraževalne namene pripravili lovci v okolici lovske koče Šentjur. 
Učiteljice in učenci šole se jima iskreno zahvaljujemo za obisk.

Alenka Gradišnik

Dostopnost